Otobüs Camları

Otobüsler uzun yolculuklar için özel olarak tasarlanmıştır. Yolcuların uzun süren yoluculuklar boyunca dış ortamı görebilmeleri için camlar kullanılır. Otobüs camları gerek yolcuların gerekse de sürücünün dış ortam ile bağlantısını kurmak amacı ile özel olarak konumlandırılmaktadır. Bu bağlamda bu camlar olabilecek her kazanın ön görülmesi sonucu üretilmektedir.

Otobüs camları mutlaka özel üretim camlar olmalıdır aksi halde oluşabilecek bir kazada cam kırılır ya da patlarsa hem sürücü için hem de yolcular için ciddi bir tehlike unsuru olacaktır. Gerek otobüsün ön camı gerekse de yolcu alanlarında kullanılan yan camların tamamı özel olarak üretilmektedir. Bu bağlamda özellikle otobüsün ön kısmında kullanılan cam darbelere karşı son derce dayanıklıdır. Bu darbelere karşı dayanıklılık sağlanması için cam oluşturulurken iç kısmına özel bir malzeme yerleştirilmektedir.

Yolculuk esnasında herhangi bir taşın cama sıçraması dahi sıradan camları parçalayabilecekken otobüs camları bu gibi darbeler sonucunda kırılmaması için özel bir teknikle üretilmektedir.

Bununla birlikte otobüslerin yan camları da dayanıklı ve oluşabilecek kazalara karşı koruma sağlaması için özel olarak tasarlanmıştır. Bu noktada eğer bir otobüs camı herhangi bir sebepten dolayı değişmesi gerekiyorsa mutlaka doğru ve otobüse uyumlu camlar ile değiştirilmelidir. Aksi halde olası bir olumsuz durumda cam kırıkları ciddi yaralanmalara sebep olabilir. Tüm bunların önüne geçmek için otobüslerde mutlaka özel üretim camlar kullanılmalıdır.

Whatsapp